top of page

Najčastejšie otázky pri dovoze áut zo zahraničia

Nižšie sme spísali najčastejšie otázky, ktoré sa našich zákazníci a potenciálni zákazníci pýtajú ohľadom dovozu áut zo zahraničia.

 

Ak v odpovediach nenájdete odpoveď na vaše otázky kľudne nám napíšte na dovoz@ponx.sk a vašj otázke sa budeme individuálne venovať.  

 • Koľko stojí dovoz auta z Nemecka
  Cena dovozu auta záleží od konkrétneho miesta, kde sa v Nemecku nachádza a konkrétneho miesta kam na Slovensko chceme auto doviezť. Vypočítajte si cenu online v našej kalkulačke dovozu.
 • Koľko trvá dovoz auta z Nemecka?
  Štandardne je možné doviezť auto na kľúč za cca 7 pracovných dní od kedy sa vozidlo vyberie a zarezervuje u predajcu v Nemecku.
 • Čo je potrebné pri dovoze auta z Nemecka?
  Od klienta je potrebné vybrať konkrétne vozidlo a následne všetko ostatné vyrieši PONX. Klient potrebuje mať peniaze na automobil, prípadne ak chce automobil prefinancovať je potrebné si preveriť možnosti financovania cez VIN číslo vybraného vozidla. Štandardne v každej banke vám vedia v priebehu jedného pracovného dňa takúto žiadosť preveriť. Po privezení vozidla na Slovensko je potrebné zakúpiť PZP cez VIN číslo vozidla, aby sa automobil mohol na Slovensku prihlásiť. Cena PZP na rok je cca 60 EUR.
 • Kto zabezpečí preklad dokumentov pri dovoze auta z Nemecka?
  Všetko zabezpečí PONX. Vy dostanete slovenský technický preukaz na vaše meno alebo firmu. Všetko vieme zabezpečiť na základe toho, že pri podpise zmlvuy podpisujeme aj plnú moc, ktorá je určená iba na konkrétny prepis konkrétneho vozidla.
 • Ako za mňa všetko viete zabezpečiť? Nemusím s vami nikam chodiť?
  Budeme musieť ísť raz spolu k notárovy, kde sa okrem zmluvy o kúpe vozidla podíše aj plná moc, ktorá je napísaná pre konkrétne vozidlo na základe VIN čísla a na konkrétne úkony ako prepis vozidla na Slovensku a úkony s prepisom spojené. Na základe toho už všetko vieme vybaviť bez vás a vám len odovzdáme kľúčiky od vášho nového auta keď bude všetko pripravené.
 • Aký je konkrétny proces dovozu vozidla? Ľudskou rečou v skratke
  Ľudskou rečou v skratke: Vyberiete si auto / alebo nám zadáte parametre a my vám ho vyberieme. Auto overíme. Priamo na mieste pred kúpou vozidla vykonáme fyzickú obhliadku cez našu službu PONX Control. Výstupom je detailný report s fotografiami a stavom vozidla. Auto zarezervujeme po schválení s klientom, podpíšme zmluvu a splnomocnenie na prepis . Predajcovi v zahraničí pošleme platbu. Keď predajca obdrží platbu na svoj účet naši prepravcovia vyzdvihnú auto. Auto na Slovensku odparkujeme na našich strážených parkoviskách a začneme prepis. Po prepise auto pripravíme na odovzdanie klientovi. Môžete jazdiť. Ak vám stále nie je jasný postup, alebo máte dodatočnú otázku kľudne sa nám ozvite na dovoz@ponx.sk. Rovnako v našom článku podrobne vysvetľujeme postup dovozu auta z Nemecka.
 • Čo potrebujem pred dovozom zabezpečiť?
  V podstate o všetko o čo môžeme sa postaráme my, stále však je pár vecí, ktoré musíte vybaviť: Potrebujete mať peniaze / schválené peniaze na základe VIN čísla pre konkrétne vozidlo. Potrebujeme spolu podpísať kúpno predajnú zmluvu a plnú moc aby sme mohli za vás všetko vybaviť. Zaplatiť zálohu / plnú sumu podľa dohody. Zaplatiť PZP na základe VIN čísla aby sa auto mohlo na Slovensku prihlásiť Celý postup prihlásenia vozidla zo zahraničia nájdete tu.
 • Ako je to s financovaním vozidla?
  Financovanie vozidla je na vás, ak si chcete auto prefinancovať cez banku, viete si schváliť financovanie na základe VIN čísla vozidla a základných údajov, ktoré budete mať k dispozícii pred kúpou vozidla.
 • Koľko stojí prepis vozidla dovezeného z Nemecka?
  Pri prepise vozidla dovezeného zo zahraničia treba počítať s týmito nákladmi: Cena za zápis držiteľa vozidla do evidencie vozidiel (cena sa vypočíta na základe veku a výkonu vozidla) Žiadosť na schválenie JDV (jednotlivo dovezeného vozidla) PZP, ktoré je potrebné mať pred prihlásením Úradné preklady (zmluva o kúpe, pôvodný technický preukaz) Kontrola originality Emisná a technická kontrola Recyklačný poplatok Pre konkrétny výpočet ceny týchto poplatkov môžete použiť našu online kalkulačku.
 • Viete zabezpečiť aj prihlásenie vozidla po dovoze z Nemecka?
  Áno, vieme a pravidelne pre zákazníkov prihlasujeme autá, ktoré sme doviezli.
 • Koľko trvá dovoz auta zo zahraničia na Slovensko?
  Štandardne je možné doviezť auto cez Ponx za cca 7 pracovných dní od kedy sa vozidlo vyberie a zarezervuje u predajcu v zahraničí.
 • Prečo si doniesť auto zo zahraničia?
  Pre dovoz auta zo zahraničia sú tri hlavné dôvody. Čas za ktorý reálne máte auto k dispozícii, je oveľa kratší ako keby ste si dali vyrobiť nové auto na mieru. Aktuálne evidujeme pri takmer všetkých výrobcoch čakaciu dobu od pol roka do 9 až 12 mesiacov od zadania objednávky a zaplatenia zálohy. Pri dovoze auta, ktoré už je vyrobené sa čas kedy si objednáte auto a kedy ho máte reálne k dispozícii pohybuje v dňoch. Viete kúpiť auto lacnejšie ako keby ste si ho dali vyrobiť (kupovali nové) a niekedy dokonca v zahraničí zoženiete aj ojazdené auto lacnejšie ako na Slovensku. Samozrejme, keď kupujete ojazdené auto vždy bude lacnejšie ako nové, ktoré si dávate vyrobiť na mieru. V zahraničí je k dispozícii obrovské množstvo áut, z ktorých si určite každý vyberie. Pri kúpe auta, ktoré má do 3 rokov od výroby a do 30k km, ani nezistíte, že auto nie je nové. Vo veľa prípadoch viete zo zahraničia kúpiť auto v lepšej výbave ako na Slovensku za rovnakú cenu ako by ste na Slovensku kúpili auto v nižšej výbave. Neplatí to samozrejme vždy. Viete kúpiť model / značku, ktorá sa na Slovensku nepredáva. Toto nie je najčastejší dôvod prečo si klienti nechávajú doviezť auto zo zahraničia no ak máte špecifické požiadavky na auto, ktoré sa na Slovensku nedá objednať možno je pre vás správna možnosť dovozu auta zo zahraničia.
 • Koľko stojí prepis dovezeného vozidla?
  Pri prepise vozidla dovezeného zo zahraničia treba počítať s týmito nákladmi: Cena za zápis držiteľa vozidla do evidencie vozidiel (cena sa vypočíta na základe veku a výkonu vozidla) Žiadosť na schválenie JDV (jednotlivo dovezeného vozidla) PZP, ktoré je potrebné mať pred prihlásením Úradné preklady (zmluva o kúpe, pôvodný technický preukaz) Kontrola originality Emisná a technická kontrola Recyklačný poplatok Cenu všetkých poplatkov si viete vypočítať online na pár klikov v našej online kalulačke dovozu. Postup prihlásenia vozidla zo zahraničia pre rok 2024 nájdete v našom najnovšom článku.
 • Koľko stojí dovoz vozidla?
  Cena dovozu auta záleží od konkrétneho miesta, kde sa v zahraničí nachádza a konkrétneho miesta kam na Slovensko chceme auto doviezť. Vypočítajte si cenu online v našej kalkulačke dovozu.
 • Prečo si doviezť vozidlo cez PONX?
  Klientom zabezpečujeme komplexné služby spojené s overením auta a jeho dovozom, to znamená, že klientovi stačí aby si vybral vozidlo resp. schválil nami vybrané podľa jeho požiadaviek a o všetko ostatné sa postaráme my: Fyzické overenie vozidla v zahraničí pred kúpou Komunikácia s predajcom v zahraničí Zmluvy Preklady dokumentov Dovoz vozidla na Slovensko Prepis vozidla Príprava na odovzdanie klientovi a jeho odovzdanie Klient je pre nás na prvom mieste vo všetko čo robíme, veríme, že naše služby prinášajú reálnu pridanú hodnotu pre ľudí, ktorí sa rozhodli doviezť si auto zo zahraničia.
 • Aké značky vozidiel za dajú doviezť zo zahraničia?
  Legislatívne v tomto nie je žiadne obmedzenie čo sa týka dovozu áut z EÚ. Napríklad výhodou dovozu auta zo zahraničia v niektorých prípadoch môže byť aj to, že v zahraničí je možnosť kúpiť model vozidla, ktoré na Slovensku nie je k dispozícii.
 • Koľko trvá dovoz auta z Nemecka?
  Štandardne je možné doviezť auto z Nemecka za cca 7 pracovných dní od kedy sa vozidlo vyberie a zarezervuje u predajcu v Nemecku.
 • Ako doveziete vozidlo? Idete preňho a odšoférujete ho na Slovensko?
  Vozidlá pre našich klientov vozíme na Slovensko výhradne našimi partnerskými dopravcami, ktorí majú poistený náklad, aby vaše budúce vozidlo bolo bezpečne poistené počas celej cesty na Slovensko.
 • Čo potrebujem pred dovozom zabezpečiť?
  V podstate o všetko o čo môžeme sa postaráme my, stále však je pár vecí, ktoré musíte vybaviť: Potrebujete mať peniaze / schválené peniaze na základe VIN čísla pre konkrétne vozidlo. Potrebujeme spolu podpísať kúpno-predajnú zmluvu a plnú moc aby sme mohli za vás všetko vybaviť. Zaplatiť zálohu / plnú sumu podľa dohody. Zaplatiť PZP na základe VIN čísla aby sa auto mohlo na Slovensku prihlásiť
 • Ako je to s financovaním vozidla?
  Financovanie vozidla je na vás, ak si chcete auto prefinancovať cez banku, viete si schváliť financovanie na základe VIN čísla vozidla a základných údajov, ktoré budete mať k dispozícii pred kúpou vozidla.
 • Aký je konkrétny proces dovozu vozidla? Ľudskou rečou v skratke
  Ľudskou rečou v skratke: Vyberiete si auto / alebo nám zadáte parametre a my vám ho vyberieme. Auto preveríme. Priamo na mieste pred kúpou vozidla vykonáme fyzickú obhliadku cez našu službu PONX Control. Výstupom je detailný report s fotografiami a stavom vozidla. Auto zarezervujeme po schválení s klientom, podpíšme zmluvu a splnomocnenie na prepis . Predajcovi v zahraničí pošleme platbu. Keď predajca obdrží platbu na svoj účet naši prepravcovia vyzdvihnú auto. Auto na Slovensku odparkujeme na našich strážených parkoviskách a začneme prepis. Po prepise auto pripravíme na odovzdanie klientovi. Môžete jazdiť. Ak vám stále nie je jasný postup, alebo máte dodatočnú otázku kľudne sa nám ozvite na dovoz@ponx.sk. Pre viac informácií si prečítajte článok s postupom dovozu vozidla z Nemecka.
 • Ako za mňa všetko viete zabezpečiť? Nemusím s vami nikam chodiť?
  Stačí nám jeden krát overený notárom podpis na plnú moc, ktorá je napísaná pre konkrétne vozidlo na základe VIN čísla a na konkrétne úkony ako prepis vozidla na Slovensku a úkony s prepisom spojené. Na základe toho už všetko vieme vybaviť bez vás a vám len odovzdáme kľúčiky od vášho nového auta keď bude všetko pripravené.

Bezpečný nákup

Vaše vozidlo pred nákupom dôkladne skontrolujeme a spoločne si ho odsúhlasíme. Zmluvu aj komunikáciu vždy riešite iba s našou Slovenskou firmou. Celú komunikáciu riešite s našou firmou v slovenčine a aj peniaze platíte na náš slovenský účet.

Záruka 6 mesiacov

Ku každému vozidlu dostanete od nás zadarmo predĺženú záruku na 6 mesiacov na najdôležitejšie časti vozidla: motor, prevodovka a diferenciál. Ak by ste chceli dlhšiu záruku, nie je problém pri objednávke záruku predĺžiť.

Overenie vozidla

Každé vozidlo pred kúpou preveríme. Či už ide o históriu vozidla alebo o fyzickú kontrolu certifikovaným nemeckým mechanikom, kedy sa vozidlo napojí na počítač, vykoná sa testovacia jazda a vytvorí sa detailná fotodokumentácia. 

bottom of page