top of page

Dovoz áut z Nemecka

aj do Trenčína

Dovoz auta z Nemecka

Preverenie a dovoz auta z Nemecka. Získajte nové vozidlo prakticky bez čakania.

All-inclusive služby dovozu áut na Slovensko, ktoré si zaslúžite.

Dovoz áut z Nemecka priamo na adresu v Trenčíne a okolí

Povedzte nám, čo hľadáte a my vyberieme to najlepšie auto so stoviek ponúk. Pred kúpou fyzicky preveríme jeho stav, zistíme jeho históriu a dovezieme vám ho priamo domov. Bez vašich starostí, o všetko sa postaráme my. Vy si iba užívajte čisté a voňavé auto s potrebnými dokladmi. A ako bonus vám doplníme adblue a kvapalinu do ostrekovačov.

Fyzické preverenie auta pred kúpou v Nemecku nemeckým certifikovaným mechanikom.

Ponx control.png

PONX Control

Overenie vozidla certifikovaným nemeckým technikom ešte pred jeho záväznou rezerváciou priamo v Nemecku.

Car Interior

Detailné fotky z preverenia

Z PONX Control fyzického overenia auta budete mať k dispozícii detailné fotografie auta aby ste videli každý jeden škrabanec. 

01

Kontaktujte nás

Kontaktovať nás môžete na dovoz@ponx.sk alebo cez formulár, následne vám zašleme krátky vstupný dotazník, v ktorom vyplníte základné údaje o aute, ktore hľadáte. Radi vám s výberom auta pomôžeme.

04

Podpis zmluvy a platba

Vytvoríme zmluvu pre konkrétne vozidlo s konkrétnymi cenami, ktorú spoločne podpíšeme. Po podpísaní zmluvy zaplatíte zálohu za vozidlo. Záloha sa platí našej slovenskej firme, my následne auto od predajcu v zahraničí. Okrem zmluvy na kúpu vozidla podpisujeme aj splnomocnenie na ďalšie úkony pri prihlasovaní vozidla. 

02

Nezáväzná cenová ponuka na dovoz auta

Na základe auta u konkrétneho predajcu vytvoríme nezáväznú transparentnú cenovú ponuku, ktorú vám pošleme. 

05

Dovoz vozidla 

Keď predajca v zahraničí obrdží našu platbu, môžeme auto vyzdvihnúť a doviezť na Slovensko. Štandardne tento proces trvá 7 pracovných dní. Počas prevozu je auto kompletne poistené. 

03

Preverenie a rezervácia vozidla

Po schválení cenovej ponuky preveríme vozidlo detailnejšie. Vďaka službe PONX Control fyzicky preverí vaše vozidlo nemecký certifikovaný technik priamo na mieste predaja pred kúpou vozidla. Z preverenia je detailný report s fotografiami. Ak stav auta spoločne odsúhlasíme, auto rezervujeme.

06

Prihlásenie auta a odovzdanie do vašich rúk v Prešove a okolí

Po prevoze na Slovensko za vás vybavíme prihlásenie vozidla na vaše meno alebo firmu na základe splnomocnenia, ktoré sme podpísali pri podpise zmluvy. Vybavíme aj technickú a emisnú kontrolu ak je to potrebné. Vy si potrebujete iba zaplatiť PZP cez VIN číslo vozidla aby sa vozidlo dalo prihlásiť. Následne vám odovzdáme kľúče a všetky potrebné dokumenty k vášmu autu. 

Detailnejšie tento proces opisujeme v našom blogovom článku. 

Dovezené vozidlá

PONX ponúka spoľahlivý dovoz áut do Trenčína

Túžite po novom aute? My sa o všetko postaráme! Od výberu a kontroly vozidla až po jeho dovoz a prepis. Využite naše služby a predíďte tak problémom, akými sú kúpa neovereného auta, privysoká cena, problémy s dovozom alebo zbytočne dlhý čas procesu. Neriskujte a spoľahnite sa na odborníkov.

Dovoz priamo na adresu

Poskytujeme možnosť dovozu vozidla priamo na vašu adresu v Trenčíne a jeho okolí. Dovoz na vašu adresu je zabezpečený našimi zazmluvnenými dopravnými partnermi, vďaka čomu je počas celej cesty vozidlo poistené proti možným poškodeniam.

Pomozeme vam s vyberom auta

Spoločne nájdeme auto rýchlejšie

Pomôžeme vám s výberom auta

Ako to funguje? 

1. Zavoláme vám a spoločne s vami vyplníme náš vstupný formulár.  Vyplnenie formuláru trvá približne 3 minúty.

 2. Podľa týchto údajov nastavíme filtre na zahraničných weboch, ktoré predávajú vozidlá. Inzeráty každý deň prechádzame pomocou nášho systému, ktorý porovnáva vaše požiadavky s informáciami v inzerátoch. 

3. V prípade, že nájdeme vozidlo, ktoré vám vyhovuje okamžite vám ho posielame aby sa nestalo, že sa predá skôr ako prejavíme záujem.

Najčastejšie otázky pri dovoze auta z Nemecka do Trenčína a okolia

 • Koľko stojí dovoz auta z Nemecka
  Cena dovozu auta záleží od konkrétneho miesta, kde sa v Nemecku nachádza a konkrétneho miesta kam na Slovensko chceme auto doviezť. Vypočítajte si cenu online v našej kalkulačke dovozu.
 • Koľko trvá dovoz auta z Nemecka?
  Štandardne je možné doviezť auto na kľúč za cca 7 pracovných dní od kedy sa vozidlo vyberie a zarezervuje u predajcu v Nemecku.
 • Čo je potrebné pri dovoze auta z Nemecka?
  Od klienta je potrebné vybrať konkrétne vozidlo a následne všetko ostatné vyrieši PONX. Klient potrebuje mať peniaze na automobil, prípadne ak chce automobil prefinancovať je potrebné si preveriť možnosti financovania cez VIN číslo vybraného vozidla. Štandardne v každej banke vám vedia v priebehu jedného pracovného dňa takúto žiadosť preveriť. Po privezení vozidla na Slovensko je potrebné zakúpiť PZP cez VIN číslo vozidla, aby sa automobil mohol na Slovensku prihlásiť. Cena PZP na rok je cca 60 EUR.
 • Kto zabezpečí preklad dokumentov pri dovoze auta z Nemecka?
  Všetko zabezpečí PONX. Vy dostanete slovenský technický preukaz na vaše meno alebo firmu. Všetko vieme zabezpečiť na základe toho, že pri podpise zmlvuy podpisujeme aj plnú moc, ktorá je určená iba na konkrétny prepis konkrétneho vozidla.
 • Ako za mňa všetko viete zabezpečiť? Nemusím s vami nikam chodiť?
  Budeme musieť ísť raz spolu k notárovy, kde sa okrem zmluvy o kúpe vozidla podíše aj plná moc, ktorá je napísaná pre konkrétne vozidlo na základe VIN čísla a na konkrétne úkony ako prepis vozidla na Slovensku a úkony s prepisom spojené. Na základe toho už všetko vieme vybaviť bez vás a vám len odovzdáme kľúčiky od vášho nového auta keď bude všetko pripravené.
 • Aký je konkrétny proces dovozu vozidla? Ľudskou rečou v skratke
  Ľudskou rečou v skratke: Vyberiete si auto / alebo nám zadáte parametre a my vám ho vyberieme. Auto overíme. Priamo na mieste pred kúpou vozidla vykonáme fyzickú obhliadku cez našu službu PONX Control. Výstupom je detailný report s fotografiami a stavom vozidla. Auto zarezervujeme po schválení s klientom, podpíšme zmluvu a splnomocnenie na prepis . Predajcovi v zahraničí pošleme platbu. Keď predajca obdrží platbu na svoj účet naši prepravcovia vyzdvihnú auto. Auto na Slovensku odparkujeme na našich strážených parkoviskách a začneme prepis. Po prepise auto pripravíme na odovzdanie klientovi. Môžete jazdiť. Ak vám stále nie je jasný postup, alebo máte dodatočnú otázku kľudne sa nám ozvite na dovoz@ponx.sk. Rovnako v našom článku podrobne vysvetľujeme postup dovozu auta z Nemecka.
 • Čo potrebujem pred dovozom zabezpečiť?
  V podstate o všetko o čo môžeme sa postaráme my, stále však je pár vecí, ktoré musíte vybaviť: Potrebujete mať peniaze / schválené peniaze na základe VIN čísla pre konkrétne vozidlo. Potrebujeme spolu podpísať kúpno predajnú zmluvu a plnú moc aby sme mohli za vás všetko vybaviť. Zaplatiť zálohu / plnú sumu podľa dohody. Zaplatiť PZP na základe VIN čísla aby sa auto mohlo na Slovensku prihlásiť Celý postup prihlásenia vozidla zo zahraničia nájdete tu.
 • Ako je to s financovaním vozidla?
  Financovanie vozidla je na vás, ak si chcete auto prefinancovať cez banku, viete si schváliť financovanie na základe VIN čísla vozidla a základných údajov, ktoré budete mať k dispozícii pred kúpou vozidla.
 • Koľko stojí prepis vozidla dovezeného z Nemecka?
  Pri prepise vozidla dovezeného zo zahraničia treba počítať s týmito nákladmi: Cena za zápis držiteľa vozidla do evidencie vozidiel (cena sa vypočíta na základe veku a výkonu vozidla) Žiadosť na schválenie JDV (jednotlivo dovezeného vozidla) PZP, ktoré je potrebné mať pred prihlásením Úradné preklady (zmluva o kúpe, pôvodný technický preukaz) Kontrola originality Emisná a technická kontrola Recyklačný poplatok Pre konkrétny výpočet ceny týchto poplatkov môžete použiť našu online kalkulačku.
 • Viete zabezpečiť aj prihlásenie vozidla po dovoze z Nemecka?
  Áno, vieme a pravidelne pre zákazníkov prihlasujeme autá, ktoré sme doviezli.
 • Koľko trvá dovoz auta zo zahraničia na Slovensko?
  Štandardne je možné doviezť auto cez Ponx za cca 7 pracovných dní od kedy sa vozidlo vyberie a zarezervuje u predajcu v zahraničí.
 • Prečo si doniesť auto zo zahraničia?
  Pre dovoz auta zo zahraničia sú tri hlavné dôvody. Čas za ktorý reálne máte auto k dispozícii, je oveľa kratší ako keby ste si dali vyrobiť nové auto na mieru. Aktuálne evidujeme pri takmer všetkých výrobcoch čakaciu dobu od pol roka do 9 až 12 mesiacov od zadania objednávky a zaplatenia zálohy. Pri dovoze auta, ktoré už je vyrobené sa čas kedy si objednáte auto a kedy ho máte reálne k dispozícii pohybuje v dňoch. Viete kúpiť auto lacnejšie ako keby ste si ho dali vyrobiť (kupovali nové) a niekedy dokonca v zahraničí zoženiete aj ojazdené auto lacnejšie ako na Slovensku. Samozrejme, keď kupujete ojazdené auto vždy bude lacnejšie ako nové, ktoré si dávate vyrobiť na mieru. V zahraničí je k dispozícii obrovské množstvo áut, z ktorých si určite každý vyberie. Pri kúpe auta, ktoré má do 3 rokov od výroby a do 30k km, ani nezistíte, že auto nie je nové. Vo veľa prípadoch viete zo zahraničia kúpiť auto v lepšej výbave ako na Slovensku za rovnakú cenu ako by ste na Slovensku kúpili auto v nižšej výbave. Neplatí to samozrejme vždy. Viete kúpiť model / značku, ktorá sa na Slovensku nepredáva. Toto nie je najčastejší dôvod prečo si klienti nechávajú doviezť auto zo zahraničia no ak máte špecifické požiadavky na auto, ktoré sa na Slovensku nedá objednať možno je pre vás správna možnosť dovozu auta zo zahraničia.
 • Koľko stojí prepis dovezeného vozidla?
  Pri prepise vozidla dovezeného zo zahraničia treba počítať s týmito nákladmi: Cena za zápis držiteľa vozidla do evidencie vozidiel (cena sa vypočíta na základe veku a výkonu vozidla) Žiadosť na schválenie JDV (jednotlivo dovezeného vozidla) PZP, ktoré je potrebné mať pred prihlásením Úradné preklady (zmluva o kúpe, pôvodný technický preukaz) Kontrola originality Emisná a technická kontrola Recyklačný poplatok Cenu všetkých poplatkov si viete vypočítať online na pár klikov v našej online kalulačke dovozu. Postup prihlásenia vozidla zo zahraničia pre rok 2024 nájdete v našom najnovšom článku.
 • Koľko stojí dovoz vozidla?
  Cena dovozu auta záleží od konkrétneho miesta, kde sa v zahraničí nachádza a konkrétneho miesta kam na Slovensko chceme auto doviezť. Vypočítajte si cenu online v našej kalkulačke dovozu.
 • Prečo si doviezť vozidlo cez PONX?
  Klientom zabezpečujeme komplexné služby spojené s overením auta a jeho dovozom, to znamená, že klientovi stačí aby si vybral vozidlo resp. schválil nami vybrané podľa jeho požiadaviek a o všetko ostatné sa postaráme my: Fyzické overenie vozidla v zahraničí pred kúpou Komunikácia s predajcom v zahraničí Zmluvy Preklady dokumentov Dovoz vozidla na Slovensko Prepis vozidla Príprava na odovzdanie klientovi a jeho odovzdanie Klient je pre nás na prvom mieste vo všetko čo robíme, veríme, že naše služby prinášajú reálnu pridanú hodnotu pre ľudí, ktorí sa rozhodli doviezť si auto zo zahraničia.
 • Aké značky vozidiel za dajú doviezť zo zahraničia?
  Legislatívne v tomto nie je žiadne obmedzenie čo sa týka dovozu áut z EÚ. Napríklad výhodou dovozu auta zo zahraničia v niektorých prípadoch môže byť aj to, že v zahraničí je možnosť kúpiť model vozidla, ktoré na Slovensku nie je k dispozícii.
 • Koľko trvá dovoz auta z Nemecka?
  Štandardne je možné doviezť auto z Nemecka za cca 7 pracovných dní od kedy sa vozidlo vyberie a zarezervuje u predajcu v Nemecku.
 • Ako doveziete vozidlo? Idete preňho a odšoférujete ho na Slovensko?
  Vozidlá pre našich klientov vozíme na Slovensko výhradne našimi partnerskými dopravcami, ktorí majú poistený náklad, aby vaše budúce vozidlo bolo bezpečne poistené počas celej cesty na Slovensko.
 • Čo potrebujem pred dovozom zabezpečiť?
  V podstate o všetko o čo môžeme sa postaráme my, stále však je pár vecí, ktoré musíte vybaviť: Potrebujete mať peniaze / schválené peniaze na základe VIN čísla pre konkrétne vozidlo. Potrebujeme spolu podpísať kúpno-predajnú zmluvu a plnú moc aby sme mohli za vás všetko vybaviť. Zaplatiť zálohu / plnú sumu podľa dohody. Zaplatiť PZP na základe VIN čísla aby sa auto mohlo na Slovensku prihlásiť
 • Ako je to s financovaním vozidla?
  Financovanie vozidla je na vás, ak si chcete auto prefinancovať cez banku, viete si schváliť financovanie na základe VIN čísla vozidla a základných údajov, ktoré budete mať k dispozícii pred kúpou vozidla.
 • Aký je konkrétny proces dovozu vozidla? Ľudskou rečou v skratke
  Ľudskou rečou v skratke: Vyberiete si auto / alebo nám zadáte parametre a my vám ho vyberieme. Auto preveríme. Priamo na mieste pred kúpou vozidla vykonáme fyzickú obhliadku cez našu službu PONX Control. Výstupom je detailný report s fotografiami a stavom vozidla. Auto zarezervujeme po schválení s klientom, podpíšme zmluvu a splnomocnenie na prepis . Predajcovi v zahraničí pošleme platbu. Keď predajca obdrží platbu na svoj účet naši prepravcovia vyzdvihnú auto. Auto na Slovensku odparkujeme na našich strážených parkoviskách a začneme prepis. Po prepise auto pripravíme na odovzdanie klientovi. Môžete jazdiť. Ak vám stále nie je jasný postup, alebo máte dodatočnú otázku kľudne sa nám ozvite na dovoz@ponx.sk. Pre viac informácií si prečítajte článok s postupom dovozu vozidla z Nemecka.
 • Ako za mňa všetko viete zabezpečiť? Nemusím s vami nikam chodiť?
  Stačí nám jeden krát overený notárom podpis na plnú moc, ktorá je napísaná pre konkrétne vozidlo na základe VIN čísla a na konkrétne úkony ako prepis vozidla na Slovensku a úkony s prepisom spojené. Na základe toho už všetko vieme vybaviť bez vás a vám len odovzdáme kľúčiky od vášho nového auta keď bude všetko pripravené.

“PONX mi doviezli auto BMW X3 z Nemecka celé to trvalo asi 2 týždne a mal som kľúče v rukách. Nič som nemusel pre to spraviť. Odporúčam veľmi!"

Martin T., Bratislava, BMW x3 2021 

bottom of page